Oferta edukacyjna
na rok szkolny 2019/2020
Technik technologii drewna
- design w meblarstwie. Nowość
Technik informatyk
Programowanie i testowanie gier (eSport)
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Projektowanie grafiki 2d i 3d, skład DTP
Liceum ogólnokształcące
klasa pożarnicza z elementami ratownictwa medycznego
Technik odnawialnych źródeł energii
- wytwarzanie energii ze słońca, wody, wiatru
Technik architektury krajobrazu
a) specjalność- bukieciarstwo i dekoracje roślinne
b) specjalność- aranżacja wnętrz i florystyka
Technik ochrony środowiska
- gospodarka surowcami odnawialnymi i mineralnymi. Nowość
Branżowa Szkoła I Stopnia
a) klasa wielozawodowa ( fryzjer, cukiernik, mechanik itd)
b) stolarska

baner rekrutcja logowanie

W dniach 12- 14 września b.r. w Warmińsko - Mazurskim Oddziale Straży Granicznej odbyły się zawody o tytuł  „Najlepsi w Straży Granicznej”, w których uczestniczyło 11 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Straży Granicznej z całej Polski. 

Przy tej okazji po raz pierwszy zorganizowano szereg konkurencji pod nazwą „Jak Najlepsi w Straży Granicznej” dla młodzieży z regionu. I tak 12 września  do  walki stanęło 6 drużyn ze szkół województwa.  Naszą szkołę reprezentowali Paweł Adamiak, Piotr Dudkiewicz, Adam Ulatowski i Artur Stelmaszczyk pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego p. Amandy Mazurowskiej i wiernych kibiców. Rozgrywki od symbolicznego strzału rozpoczął Zastępca Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Zbigniew Klimczyk. Pierwszą konkurencją był test wiedzy o polskich formacjach granicznych. Dzięki wielogodzinnemu przygotowaniu nasi reprezentanci wykazali się wyczerpującą znajomością tematu i uzyskali największą ilość punktów. Następnie zmierzyli się ze strzelaniem z pistoletu pneumatycznego do wyznaczonego celu. Mimo starań ta dyscyplina nie przyniosła oczekiwanych dla nas efektów, ale już  siłowy tor z przeszkodami nasi mistrzowie pokonali w najkrótszym czasie. Przedostatnim punktem programu była jazda precyzyjna rowerem po specjalnie wcześniej przygotowanym torze. I ta konkurencja nie sprawiła im problemu. Z dużym zapasem punktów rozpoczęli ostatni etap. Ukoronowaniem zawodów był bieg sztafetowy 4×400m. Jako pierwszy wystartował zwinny jak pantera Piotruś D., który nadał tempo. Jako drugi wystartował przebiegły jak lis Adam, który wyprzedził przeciwników. Trzeci z kolei był szybki jak rakieta Artur, który powiększył naszą przewagę. Jako ostatni pobiegł nasz doświadczony i szybki niczym struś pędziwiatr Paweł. Z takim składem oraz trenerem  żadna drużyna nie była dla nas zagrożeniem. Po wielu komplementach i słowach uznania z ust pozostałych trenerów nasi zawodnicy z dumą stanęli na najwyższym stopniu podium. Tuż za nimi uplasowały się szkoły z Braniewa i Węgorzewa. Chłopcy pokazali klasę i w piękny sposób pogratulowali wszystkim drużynom. Nasz szkolny zespół dopingowały najlepiej jak mogły zagorzałe kibicki. Zawodnicy wrócili do Reszla z medalami, dużym pucharem, nagrodami, świetnym humorem i nadzieją na kolejne zwycięstwa.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Amandy Mazurowskiej za doskonałe przygotowanie naszej drużyny do turnieju. Taki trener to skarb. Życzymy dalszych sukcesów!


 
 
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk