PAŹDZIERNIK

Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Zapraszamy do biblioteki szkolnej.


 Biblioteka szkolna wraz z nauczycielami historii ogłasza nabór chętnych do wzięcia udziału w Quizie z okazji

 Roku Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości „ to jest moja matka, ta ziemia…” J.P.II.

Zgłoszenia przyjmuje biblioteka szkolna do 12 października.

Quiz odbędzie się 7 listopada w Miejskiej Bibliotece.

W dniach 12- 14 września b.r. w Warmińsko - Mazurskim Oddziale Straży Granicznej odbyły się zawody o tytuł  „Najlepsi w Straży Granicznej”, w których uczestniczyło 11 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Straży Granicznej z całej Polski. 

Przy tej okazji po raz pierwszy zorganizowano szereg konkurencji pod nazwą „Jak Najlepsi w Straży Granicznej” dla młodzieży z regionu. I tak 12 września  do  walki stanęło 6 drużyn ze szkół województwa.  Naszą szkołę reprezentowali Paweł Adamiak, Piotr Dudkiewicz, Adam Ulatowski i Artur Stelmaszczyk pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego p. Amandy Mazurowskiej i wiernych kibiców. Rozgrywki od symbolicznego strzału rozpoczął Zastępca Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Zbigniew Klimczyk. Pierwszą konkurencją był test wiedzy o polskich formacjach granicznych. Dzięki wielogodzinnemu przygotowaniu nasi reprezentanci wykazali się wyczerpującą znajomością tematu i uzyskali największą ilość punktów. Następnie zmierzyli się ze strzelaniem z pistoletu pneumatycznego do wyznaczonego celu. Mimo starań ta dyscyplina nie przyniosła oczekiwanych dla nas efektów, ale już  siłowy tor z przeszkodami nasi mistrzowie pokonali w najkrótszym czasie. Przedostatnim punktem programu była jazda precyzyjna rowerem po specjalnie wcześniej przygotowanym torze. I ta konkurencja nie sprawiła im problemu. Z dużym zapasem punktów rozpoczęli ostatni etap. Ukoronowaniem zawodów był bieg sztafetowy 4×400m. Jako pierwszy wystartował zwinny jak pantera Piotruś D., który nadał tempo. Jako drugi wystartował przebiegły jak lis Adam, który wyprzedził przeciwników. Trzeci z kolei był szybki jak rakieta Artur, który powiększył naszą przewagę. Jako ostatni pobiegł nasz doświadczony i szybki niczym struś pędziwiatr Paweł. Z takim składem oraz trenerem  żadna drużyna nie była dla nas zagrożeniem. Po wielu komplementach i słowach uznania z ust pozostałych trenerów nasi zawodnicy z dumą stanęli na najwyższym stopniu podium. Tuż za nimi uplasowały się szkoły z Braniewa i Węgorzewa. Chłopcy pokazali klasę i w piękny sposób pogratulowali wszystkim drużynom. Nasz szkolny zespół dopingowały najlepiej jak mogły zagorzałe kibicki. Zawodnicy wrócili do Reszla z medalami, dużym pucharem, nagrodami, świetnym humorem i nadzieją na kolejne zwycięstwa.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Amandy Mazurowskiej za doskonałe przygotowanie naszej drużyny do turnieju. Taki trener to skarb. Życzymy dalszych sukcesów!


Nadchodzące wydarzenia:

 

22 października
Prelekcje przedstawicieli Wydziału Teologii UWM
 
23 listopada
Udział uczniów w Przeglądzie Teatrów Amatorskich im. K.Kowal - Mrągowo

23 października godz. 10.00

Konkurs Języka Angielskiego

8 listopada godz. 9.00

Verstehen- Konkurs Języka Niemieckiego

 
14 listopada godz. 10.45
Deutschfreund - Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk