Drodzy Uczniowie i Rodzice.

W związku z faktem dotychczasowego braku porozumienia władz ze strajkującymi nauczycielami.

 

Ogłaszam

że, od 24 kwietnia będziemy się starać, przywócić chociaż część zajęć dydaktycznych, aby ograniczyć Wasze i Nasze zaległości w podstawie programowej. Po południu 23 kwiewietnia ukaże się tymczasowy plan zajęć na 24 kwietnia obejmujący wszystkie klasy i tych nauczycieli którzy bedą do dyspozycji .

Frekwencja będzie rejestrowana. 

Do zobaczenia.

p.o. Danuta Machnio

Życzenia

p.o. Dyrektor Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu życzy Uczniom, Rodzicom, Pracownikom i Współpracownikom

Wesołych, pełnych nadziei i wiary Świąt Wielkiej Nocy spędzonych przy wspólnym stole w gronie życzliwych osób.

Niech nadchodzący czas Pamiątki Zmartwychwstania sprawi, aby i w nas wszystkich odrodziły się : dobro, wyrozumiałość i wola współpracy.

 

Danuta Machnio

Oferta edukacyjna
na rok szkolny 2019/2020
Technik technologii drewna
- design w meblarstwie. Nowość
Technik informatyk
Programowanie i testowanie gier (eSport)
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Projektowanie grafiki 2d i 3d, skład DTP
Liceum ogólnokształcące
klasa pożarnicza z elementami ratownictwa medycznego
Technik odnawialnych źródeł energii
Technik architektury krajobrazu
specjalność- bukieciarstwo i dekoracje roślinne
Technik ochrony środowiska
- gospodarka surowcami odnawialnymi i mineralnymi. Nowość
Branżowa Szkoła I Stopnia
-klasa wielozawodowa ( fryzjer, cukiernik, mechanik itd)

Sobota 17 listopada przywitała nas lekkim mrozem (- 4 st.C).  To jednak nie stanęło na przeszkodzie, aby zrealizować założenia, jakie postawiła sobie młodzież  z klas pożarniczych liceum przy ZS im. Rataja w Reszlu. Tego właśnie dnia na reszelskim rynku spotkały się osoby na co dzień dbające o bezpieczeństwo publiczne. Dokładnie o  godzinie 10.00 stawili się  tam także uczniowie z Zespołu Szkół, Zespół Ratownictwa Medycznego Falck z Kętrzyna, OSP Reszel oraz przedstawiciel Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Kętrzyna.

A wszystkim przyświecał jeden cel -  udział w ogólnopolskiej akcji informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”.  Kampania ta jest realizowana na terenie całego kraju od października 2018 r. Zadaniem organizatorów jest informowanie i edukowanie społeczeństwa, uświadamianie, skąd bierze się CZAD (tlenek węgla) i dlaczego jest tak niebezpieczny. Aby trafić do mieszkańców i zainteresować ich tematem, młodzież szkolna rozdawała ulotki zawierające podstawowe informacje dotyczące zagrożeń związanych z czadem. To z nich można się dowiedzieć, iż CZAD jest bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku. W związku z jego właściwościami wskazany jest w domach/mieszkaniach CZUJNIK CZADU. Mała inwestycja w duże bezpieczeństwo pozwala zmniejszyć ryzyko utraty zdrowia bądź życia. Ze statystyk wynika, iż w ubiegłym roku PSP oraz OSP brały udział w 4.343  zdarzeniach związanych z CZADEM. W ich wyniku uszczerbku na zdrowiu doznało 2659 osób, a aż 71 osób poniosło najwyższą konsekwencję, czyli śmierć. Niestety statystyki nie kłamią. Tlenek węgla zbiera śmiertelne żniwo każdego roku. Mając tego świadomość bardzo chętnie przystąpiliśmy do kampanii edukacyjno-informacyjnej, przekazując istotne informacje o tlenku węgla. Musimy zdawać sobie sprawę, iż CZAD może powstać w urządzeniach grzewczych opalanych drewnem, węglem, gazem czy olejem opałowym. Co roku, a tym bardziej przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, należy wykonać obowiązkowe, okresowe przeglądy i czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej. Czad powstaje podczas procesu niecałkowitego spalania materiałów palnych. Ma silne własności toksyczne, jest lżejszy od powietrza, dlatego też gromadzi się głównie pod sufitem. Przekazując te informacje na tej stronie oraz w formie ulotek mieszkańcom Reszla i okolic mamy nadzieję, iż wpłynie to na zwiększenie świadomości zagrożenia i poprawę bezpieczeństwa.

Dlatego też radzimy aby:

 

  • systematycznie czyścić, sprawdzać szczelność i wykonywać przeglądy techniczne przewodów kominowych;
  • użytkować tylko sprawne techniczne urządzenia, zgodnie z instrukcją producenta;
  • nie zasłaniać i nie przykrywać urządzeń grzewczych;
  • nie zaklejać i nie zasłaniać kratek wentylacyjnych;
  • w przypadku wymiany okien na nowe sprawdzić poprawność działania wentylacji; nowe okna są najczęściej o wiele bardziej szczelne w stosunku do wcześniej stosowanych w budynku i mogą pogarszać wentylację;
  • nigdy nie bagatelizować objawów, takich jak: bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie, przyspieszona czynność serca, gdyż mogą one być sygnałem, że ulegamy zatruciu tlenkiem węgla.

Jeżeli symptomy te skojarzymy z możliwością wystąpienia w naszym domu/mieszkaniu tlenku węgla, należy je natychmiast przewietrzyć, ewakuować współmieszkańców, wyjść na zewnątrz, wezwać służby ratunkowe. Pamiętajmy, iż nasze bezpieczeństwo zależy również od nas samych.

To nie jedyna tego typu kampania w mieście. Serdecznie zachęcam społeczność Reszla do śmiałego zadawania pytań i rozmowy na temat zagrożeń. Pamiętajmy, iż może to spotkać każdego z nas. Ważne jest więc, aby być przygotowanym, bo kartą przetargową, w tym przypadku może być nawet nasze życie.

Jednocześnie chciałbym bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom, którzy w sobotni poranek odwiedzili nasz punkt oraz współorganizatorom akcji:

      OSP Reszel

      ZRM Falck Kętrzyn

      młodzieży ZS Reszel im. M. Rataja

      KP PSP Kętrzyn

 


Ogłoszenie dla dzieci rolinków

Turnus dla dzieci zamieszkałych w gospodarstwach rolnych w Centrum Rehabilitacji Rolników.

czytaj więcej

 

konkurs literacki min

 

 

Certyfikaty dla uczniów

 

Partnerzy szkoły

 

   

 

 

 

 

 

  
   
   

 

 

 

                

         

 

 
 
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk