Oferta edukacyjna
na rok szkolny 2019/2020
Technik technologii drewna
- design w meblarstwie. Nowość
Technik informatyk
Programowanie i testowanie gier (eSport)
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Projektowanie grafiki 2d i 3d, skład DTP
Liceum ogólnokształcące
klasa pożarnicza z elementami ratownictwa medycznego
Technik odnawialnych źródeł energii
- wytwarzanie energii ze słońca, wody, wiatru
Technik architektury krajobrazu
a) specjalność- bukieciarstwo i dekoracje roślinne
b) specjalność- aranżacja wnętrz i florystyka
Technik ochrony środowiska
- gospodarka surowcami odnawialnymi i mineralnymi. Nowość
Branżowa Szkoła I Stopnia
a) klasa wielozawodowa ( fryzjer, cukiernik, mechanik itd)
b) stolarska

 

Egzaminy poprawkowe

26.08.2019 – poniedziałek

27.08.2019 – wtorek

Godz. 9:00 – język angielski

Godz. 9:00 – biologia

Godz. 11:00 – urządzanie i pielęgnacja terenów zielonych

Godz. 9:00 – matematyka

Godz. 9:00 – sieci komputerowe

Godz. 12:00 – j. niemiecki


 

 

 

 

 

Informacja dotycząca organizacji egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym w sierpniu 2019 roku

  Egzamin w części pisemnej – w dniu 20.08.2019 r. o godz. 9.00:

· język polski i matematyka - sala nr 16

· język angielski – sala nr 18

 

RADA PEDAGOGICZNA

 Dnia 29.08.2019 ( czwartek) o godzinie 10:00 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej.

   Olgę Łucek poznałam w naszej szkole (w dalszym ciągu tak myślę), ponieważ wybrała Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu i tu uczęszczała do Technikum Ekonomicznego oraz pomieszkiwała w internacie szkoły.

  Nasze spotkanie było prozaiczne, bo w pracowni nr 14 na lekcji języka polskiego.

Olga siedziała w pierwszej ławce z innymi koleżankami. Zwróciłam na nią uwagę ( ma takie imię jak moja córka), bo powiedziała: „ Proszę mi mówić Olgo”. Kiedy otrzymałam maila o konkursie „ 100 życiorysów uczniów i nauczycieli na 100-lecie Niepodległej- wzory osobowe godne naśladowania”, wtedy pomyślałam o absolwentce.

   Spotkałyśmy się 14 listopada w środę (Olga musiała napisać kolokwium, ale nie spóźniła się) w Warmińsko - -Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, gdzie odbyła się konferencja pod patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego we współpracy z Warmińsko - Mazurskim Kuratorium Oświaty i Warmińsko - Mazurską Biblioteką Pedagogiczną im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego pt. "Polska szkoła w niepodległej Ojczyźnie".

   Wojewoda pan Artur Chojecki w swoim powitaniu podkreślił rolę szkoły w wychowaniu młodego człowieka. Zaznaczył, że nauczyciele wprowadzając ucznia w świat wartości uczą go szacunku do historii, języka ojczystego, kultury. Jednocześnie kształtują przywiązanie do symboli narodowych oraz polskiej tradycji.

   Wysłuchaliśmy trzech prelekcji: Ciemne strony w twórczości „wielkiego pokolenia” polskiej pedagogiki międzywojennej, dr  hab. Krzysztofa Maliszewskiego z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, „Konieczna”, pożądana”, „dozwolona”, „zakazana” – lektury młodzieży szkolnej w dwudziestoleciu międzywojennym, dr hab. Elżbiety Kruszyńskiej z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Szkoła Rydzyńska – przedwojenny eksperyment wychowawczy i pedagogiczny, Macieja Ostrowskiego, dyrektora Zarządu Fundacji im. T. Łopuszańskiego w Rydzynie.

   Byłam dumna, że mogłyśmy z Olgą uczestniczyć w tej konferencji. Zwieńczeniem tego spotkania było rozstrzygnięcie konkursów „ 100 życiorysów uczniów i nauczycieli na 100-lecie Niepodległej- wzory osobowe godne naśladowania” oraz” Świadkowie niepodległości”.

   Olga Łucek otrzymała WYRÓŻNIENIE, które jest wielkim sukcesem tej młodej, wspaniałej studentki.

   Otrzymałyśmy wiadomość, że  moja praca o Oldze Łucek z innymi pracami  nagrodzonymi zostanie opublikowana i przesłana do szkoły. Czekamy. Umówiłyśmy się z Olgą na kawę kiedyś…, bo śpieszyła się na lektorat.

   A chcę wam powiedzieć, że przeddzień Olga nagrała cover Luisa Amstronga What A Wonderful World – „ To ja śpiewam proszę pani basem”. Wysłuchałam w domu , przepięknie… Takiej Olgi jeszcze nie znałam.

   Pozdrawiam Alicję i Kacpra bardzo gorąco.

Źródło zdjęć:

https://wm.uw.olsztyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=9000:polska-szkola-w-niepodleglej-ojczyznie&catid=193:aktualnosci&Itemid=314&lang=pl


 

Partnerzy szkoły

 

   

 

 

 

 

 

  
   
   

 

 

 

                

         

 

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk