Oferta edukacyjna
na rok szkolny 2019/2020
Technik technologii drewna
- design w meblarstwie. Nowość
Technik informatyk
Programowanie i testowanie gier (eSport)
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Projektowanie grafiki 2d i 3d, skład DTP
Liceum ogólnokształcące
klasa pożarnicza z elementami ratownictwa medycznego
Technik odnawialnych źródeł energii
- wytwarzanie energii ze słońca, wody, wiatru
Technik architektury krajobrazu
a) specjalność- bukieciarstwo i dekoracje roślinne
b) specjalność- aranżacja wnętrz i florystyka
Technik ochrony środowiska
- gospodarka surowcami odnawialnymi i mineralnymi. Nowość
Branżowa Szkoła I Stopnia
a) klasa wielozawodowa ( fryzjer, cukiernik, mechanik itd)
b) stolarska

 

Egzaminy poprawkowe

26.08.2019 – poniedziałek

27.08.2019 – wtorek

Godz. 9:00 – język angielski

Godz. 9:00 – biologia

Godz. 11:00 – urządzanie i pielęgnacja terenów zielonych

Godz. 9:00 – matematyka

Godz. 9:00 – sieci komputerowe

Godz. 12:00 – j. niemiecki


 

 

 

 

 

 

Powstanie gazetki „ROLEK” łączy się ze Zjazdem Absolwentów roku 1990. Z okazji 35-lecia szkoły ukazał się w czerwcu 1990 r. biuletyn informacyjny dla absolwentów. Pierwszy numer  „ROLKA”, przeznaczony dla aktualnie uczących się uczniów, pojawił się we wrześniu 1990 r.

            Redakcja pracowała w trudnych warunkach, drukowanie i skład  odbywały się dość prymitywnie, numery odbijane były na powielaczu. Gazeta od początku budziła zainteresowanie uczniów, bo znajdowali w niej obraz życia środowiska szkolnego. Grupę redakcyjną tworzyli: Joanna Gostomska, Agnieszka Cegielska, Sławomir Piskorz, Piotr Zdun, Edward Szmul, Dariusz Piskorz, Robert Kudłak. Opiekunem i recenzentem materiałów zamieszczanych w „ROLKU” była nauczycielka języka  polskiego, Wiesława Pradziadowicz.

 

            Specyfika społeczności szkolnej powoduje, że działania określonych grup przechodzą z rąk do rąk i tak też wkrótce stało się z naszą redakcją. Odeszli maturzyści, zmienił się skład i do końca roku szkolnego 1992 gazetkę wydawali: Izabela Lis, Anna konieczna, Elżbieta Sygnowska, Czesława Orłowska, Paweł Chamik i Piotr Suchecki.

            Od września 1992 roku opiekę nad gazetką przejmuje Anna Gotfryd a współpracują z nią: Zofia Skarżyńska, Agnieszka Gacioch, Tomasz Wywigacz, Andrzej Głoskowski i Paweł Twardowski. Celem tej grupy staje się zwiększenie udziału czytelników w powstawaniu pisma, mile widziane są listy. Skład redakcyjny pozostaje ten sam. Po wydrukowaniu kilku numerów następuje półroczna przerwa w działalności „ROLKA”. Znajdują się jednak następni amatorzy poznawania tajników dziennikarstwa. I znów obserwuje się ożywienie pomysłów, a w ślad za tym, zainteresowania czytelników.

W 1998 roku opiekunem  gazetki zostaje pan Władysław Sytniewski a do redakcji należą: Katarzyna Pardecka, Wioletta i Anna Nowickie, Martyna Siwek, Katarzyna Kaczmarczyk, Katarzyna Prusińska, Agata Rucińska, Wioletta Iwińska, Daniel Sienkiewicz, Sebastian Baranowski, Mark Maluchnik, Paweł Łaszcz.

.

             Od września 1999 roku nowa redakcja pracuje w bibliotece szkolnej, bo jej opiekunką jest pani Julita Okrąglewska nauczyciel bibliotekarz. Pracuje ona z następującymi redaktorami: Aliną Kuczyńską, Moniką Bąkolik, Moniką Jarzębeckaą, Magdą Świrkowską, Magdą Krasodomską, Beatą Sadowską, Agnieszka Kalinowska Agnieszką Jadeszko, Żanetą Roguszka, Tomaszem Mielowskim, Wojciechem Radomskim i Adamem Soboczyńskim. Celem tej redakcji było informowanie o ważniejszych imprezach okolicznościowych, które odbywały się lub odbędą się w najbliższym czasie w szkole i internacie, przedstawianie pracy sekcji i kół zainteresowań istniejących w szkole i internacie, promowanie tych uczniów, którzy wyróżniają się aktywnością w jakiejś dziedzinie, zamieszczanie komunikatów  i ogłoszeń.  propagowanie zdrowego trybu życia., propagowanie różnorodnych form współpracy internatu, szkoły z środowiskiem lokalnym. W roku 2000 redakcja w nagrodę za pracę nad gazetką pojechała na wycieczkę do Gdańska. W roku szkolnym 2001/2002 do redakcji przybyły nowe  osoby: Katarzyna Wróblewicz, Krzysztof Zalewski, Anna Obolewicz, Małgorzata Hebda, Małgorzata Bach, Ewa Szymańska, Bartłomiej Koziej. W roku 2001 część z uczniów, z dość dużego grona redaktorów gazetki szkolnej „ROLEK” wzięła udział w warsztatach dziennikarskich w Rodowie, za które otrzymali Dyplom za udział. W maju 2002 roku redakcja pożegnała maturzystów  i od września  do zostały przyjęte następujące osoby: Mariusz Kowalczyk, Marta Kietlińska, Adam Adamiak, Sebastian Czechowski, Anna Wiśniewska i Iwona Stawkowska. Na przełomie 2002/2003 redakcja brała udział w „Forum Młodzieży” w Olsztynie gdzie prezentowali naszą gazetkę a w kwietniu 2003 roku gazetka wzięła udział w konkursie pt.: ”Szkolni Felietoniści” organizowanym przez Gazetę w Kętrzynie. Wśród szkół ponadgimnazjalnych zajęliśmy I miejsce.

            W ciągu 3 lat opieki pani Julity Okrąglewskiej nad redakcją zmieniali się redaktorzy, zmieniała się nasza szkoła. Gazetka „ROLEK” jest mini kroniką szkoły, biblioteki i internatu. Ukazały się 22 numery w ciągu 3 lat, rozprowadzono bardzo dużą ilość numerów gazetki. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży były przeznaczane na zakup papieru oraz wspólnie organizowane w bibliotece imprezy, wycieczki, wspólne Wigilie, pożegnania odchodzących redaktorów maturzystów.

            Od września 2003 roku opiekę nad gazetką przejmuje nowy nauczyciel pani Monika Tabaka. Redakcja swoją siedzibę przenosi do internatu, bo tam pracuje pani Tabaka. Powstaje nowy skład redakcji należą do niego: Emilia chrapa, Olga Kozij, Anna Hanuszkiewicz, Lucyna Wądyłowska, Lidia Rucińska, Kamil Nisiewicz, Sylwia Wądyłowska. W czerwcu 2004 roku nowa redakcja po raz drugi wzięła udział w konkursie pt; ”Szkolni felietoniści” organizowanym przez Gazetę w Kętrzynie. Wśród szkół ponadgimnazjalnych gazetka zajęła II miejsce.

Następnym opiekunem gazetki została p .Danuta Machnio w tym też to czasie nowa redakcja zmieniła nazwę gazetki .Z „Rolka” powstała „Maciejka”

Opracowała Julita Okrąglewska

.


Biblioteka

 

 

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 7.45 – 14.45

Wtorek          7.45 – 14.15

Środa            7.45 – 12.30

Czwartek      7.45 – 14.15

Piątek           7.45 – 13.00


Regulamin biblioteki


Regulamin czytelni

Certyfikaty dla uczniów

 

 

Partnerzy szkoły

 

   

 

 

 

 

 

  
   
   

 

 

 

                

         

 

 
 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk