PAŹDZIERNIK

Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Zapraszamy do biblioteki szkolnej.


 Biblioteka szkolna wraz z nauczycielami historii ogłasza nabór chętnych do wzięcia udziału w Quizie z okazji

 Roku Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości „ to jest moja matka, ta ziemia…” J.P.II.

Zgłoszenia przyjmuje biblioteka szkolna do 12 października.

Quiz odbędzie się 7 listopada w Miejskiej Bibliotece.

Przedstawiamy pełniej sylwetkę naszego nauczyciela religii, który jest nie tylko lubiany, ale także bardzo aktywny. Pracuje i działa na różnych polach wykorzystując dary jakie posiada.   Ks. Karol Misiewicz urodzony w 1987r. w Bartoszycach. Z powołania kapłan, z zawodu kucharz, z zamiłowania poeta, bajkopisarz, prozaik.

Autor kilkunastu scenariuszy teatralnych podejmujących tematykę filozoficzno-teologiczną wystawianych w środowisku szkolnym oraz kościelnym. W roku szkolnym 2016/2017 wystawił sześć premier małych form scenicznych z udziałem młodzieży Zespołu Szkół im. Macieja Rataja oraz  Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Reszlu. Wiosną 2017 roku, w kwietniu ukazał się tomik poezji poruszający temat drogi krzyżowej pt. Moja Kalwaria. W sierpniu miała miejsce premiera książki o znaczącym tytule Wiara. Kilka słów o najważniejszym. W ramach promocji tomiku autor odbył już sześć spotkań autorskich połączonych z panelem dyskusyjnym. Aktualnie w przygotowaniu są bajki dla dzieci. Premiera książki dla najmłodszych planowana jest na czerwiec 2018 roku. W ramach zaprzyjaźnienia młodzieży z formą literacką współorganizował w Zespole Szkół w Reszlu dwa konkursy: konkurs poezji śpiewanej  i recytacji w oparciu o twórczość ks. Jana Twardowskiego oraz w listopadzie konkurs literacki.  Jedną ze znaczących akcji duszpasterskich było zorganizowanie w grudniu 2016 roku wraz z młodzieżą Flash Mob’u w jednym z centrów handlowych w Reszlu. W  roku szkolnym 2017/2018 rozpoczął organizację  parafialnych wieczorów chwały skierowanych do młodych ludzi poszukujących Boga. Ksiądz Karol to przykład osobowości "pozytywnie zakręconej", która młodzieży ukazuje twórcze alternatywy. Życzymy dalszych sukcesów!

 


Nadchodzące wydarzenia:

 

22 października
Prelekcje przedstawicieli Wydziału Teologii UWM
 
23 listopada
Udział uczniów w Przeglądzie Teatrów Amatorskich im. K.Kowal - Mrągowo

23 października godz. 10.00

Konkurs Języka Angielskiego

8 listopada godz. 9.00

Verstehen- Konkurs Języka Niemieckiego

 
14 listopada godz. 10.45
Deutschfreund - Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk