Spotkanie z Martą Fox i Arturem Gotzem
5 marca 2018 godz. 11.00
7 marca 2018 odbędzie się Konkurs Języka Angielskiego English Ace
To już XVIII edycja Ogólnopolskiego.
14 marca 2018 Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego
14.03.2018 (środa) odbędzie się Szkolny Konkurs Matematyczny.
Chętnych zapraszamy do zgłaszania się do nauczycieli matematyki do dnia 09.03.2018.
 

Mija rok, odkąd nasza szkoła realizuje międzynarodowy projekt „Europejski start fundamentem przyszłości Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu" finansowany ze środków Unii Europejskiej. Głównym celem projektu jest podnoszenie umiejętności i kwalifikacji kadry pedagogicznej w zakresie języka angielskiego oraz wykorzystanie zdobytych umiejętności w późniejszej pracy z uczniem. Za nami już trzy wyjazdy do krajów Unii.

W kwietniu Dyrektor Szkoły Andrzej Lewandowski oraz nauczyciel przedmiotów informatycznych Artur Palke odwiedzili Maltę, by wziąć udział w kursie językowym „Fluency and English Language Development for Teachers”. W czasie wakacji Kierownik Szkolenia Praktycznego Danuta Machnio wystartowała w kierunku Oxfordu w Wielkiej Brytanii, by uczestniczyć w 11-dniowym kursie metodycznym.”Secondary CLIL CLIL/S”.

Miesiąc później nauczyciele: Anna Jałoszewska, Dorota Parada oraz Ewa Piechota i Monika Małolepsza spędziły dwa tygodnie na Malcie podnosząc swoje kompetencje językowe w trakcie kursów: Anna Jałoszewska Methodology Revisited, Revitalised, Renergised-Language Teaching Methodology”, Monika Małolepsza CLIL- Methodology and ICT Tools for Teachers Working with CLIL”, Dorota Parada i Ewa Piechota Fluency and English Language Development for Teachers”.  

A już 2 października kolejny punkt programu, tym razem 2-tygodniowy pobyt nauczycieli w Brighton.

Uczestnicy projektu podzielą się z nami swoimi przeżyciami. Jako pierwsza opowiedziała nam o wrażeniach  z pobytu p. Danuta Machnio. Sami poczytajcie….

Moja przygoda zaczęła się ponad rok temu od…. snu. Jechałam pociągiem z Londynu do miasta, gdzie były niskie kolorowe budowle… Sen miał miejsce mniej więcej w tym samym czasie, gdy moje koleżanki Ania Jałoszewska i Dorota Parada złożyły wniosek projektu. Rano w pracy oznajmiłam im, że byłam w Oxfordzie…, zatem wniosek jest przyjęty. Jak się później okazało, miałam rację.

Od września 2016 ja i pozostali nauczyciele uczestniczący w projekcie, poszerzaliśmy swoje kompetencje na kursie języka angielskiego, aby w jak największym stopniu wykorzystać możliwość udziału w zaplanowanych wyjazdach metodycznych i specjalistycznych. W dniach 17- 28 lipca 2017r. uczestniczyłam w kursie metodycznym CLIL w Oxfordzie, w Anglii.

Nauczyciel pokocha Oxford od pierwszego dnia, gdyż tętni ono nauką i gwarem dziecięco- młodzieżowych rozmów. Wszędzie mnóstwo młodych ludzi. Cudowny widok, gdy na ulicach 70- 80% stanowi młodzież z plecakami i zeszytami pod pachą. Gwar śmiech, radość, multikulturowość  oraz otwartość na wiedzę i przyjaźń. Architektura mnie nie zawiodła. Saksońskie i romańskie kamienne budowle, 39 kampusów uniwersytetu, kościołów, muzeów etc. Czuć, że tu historia służy współczesności, a teraźniejszość  szanuje i docenia historię. Kurs odbywał się w British Study Centres School  of English. Naszą  grupę stanowili ze mną Kathrin i Ulrike z Niemiec, Ida z Budapesztu, Sonja i Andrea z Austrii, Miriam i Juan Antonio z Hiszpanii oraz Giovanni z Włoch. Naszą trenerką była Hellen o’Neal- trenerka międzynarodowa, która kiedyś rok spędziła także w Polsce. Podczas dwóch tygodni kursu doskonaliliśmy j. angielski oraz poznawaliśmy i trenowaliśmy na sobie metodykę CLIL, a także różne techniki nauczania. Kurs wieńczyły nasze micro-lekcje, podczas których  stosowaliśmy wiedzę i umiejętności nabyte podczas zajęć. W godzinach popołudniowych poznawaliśmy Oxford, jego architekturę, bogatą historię i dorobek naukowo- wychowawczy. Wieczory i weekendy pozostawały do naszej dyspozycji, ale studenckie biuro podróży oferowało atrakcyjne wycieczki.

W Oxfordzie zwiedziłam Christ Church College, gdzie nagrywany był Harry Potter i Alina w Krainie Czarów, Magdalen College, St. John College, Keble College i kilka innych. Odwiedziłam także muzea: Pitt Rivers i Asmolian oraz ogród botaniczny. Wspólne zajęcia, wyjścia turystyczne oraz wycieczki dały możliwość nawiązania znajomości, integracji i przyjaźni.

W weekendy zwiedziłam Warrwick, Stradford- miasto Szekspira, Cardiff, Cambridge, Stonehenge i Bath. Anglia i Walia są przepiękne. Przywiozłam stamtąd wspaniałe złapane w kadr wspomnienia, nowe doświadczenia i znajomości, nowe kompetencje metodyczne, a także przeświadczenie, że na naukę oraz realizację marzeń i pragnień  nigdy nie jest za późno.

 


Nadchodzące wydarzenia:

  • 02 - 04.03.2018 Wyjazd na Intel Extreme Masters
  • 07.03.2018 Konkurs Języka Angielskiego
  • 14.03.2018 Konkurs Języka Niemieckiego
  • 14.03.2018 Konkurs Matematyczny
  • 22.03.2018 Dzień Otwarty Szkoły

 

Pomoc dla Florianka

 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk