Oferta edukacyjna
na rok szkolny 2019/2020
Technik technologii drewna
- design w meblarstwie. Nowość
Technik informatyk
Programowanie i testowanie gier (eSport)
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Projektowanie grafiki 2d i 3d, skład DTP
Liceum ogólnokształcące
klasa pożarnicza z elementami ratownictwa medycznego
Technik odnawialnych źródeł energii
- wytwarzanie energii ze słońca, wody, wiatru
Technik architektury krajobrazu
a) specjalność- bukieciarstwo i dekoracje roślinne
b) specjalność- aranżacja wnętrz i florystyka
Technik ochrony środowiska
- gospodarka surowcami odnawialnymi i mineralnymi. Nowość
Branżowa Szkoła I Stopnia
a) klasa wielozawodowa ( fryzjer, cukiernik, mechanik itd)
b) stolarska

 

Egzaminy poprawkowe

26.08.2019 – poniedziałek

27.08.2019 – wtorek

Godz. 9:00 – język angielski

Godz. 9:00 – biologia

Godz. 11:00 – urządzanie i pielęgnacja terenów zielonych

Godz. 9:00 – matematyka

Godz. 9:00 – sieci komputerowe

Godz. 12:00 – j. niemiecki


 

 

 

 

 

 

Witamy Cię Drogi Gościu na stronie naszej szkoły po raz pierwszy w noworozpoczętym roku szkolnym. Wypoczęci, z nową energią i głową pełną nowych projektów jesteśmy gotowi, aby wystartować z wielkim zapałem i dobiec do mety z jak najlepszym rezultatem. To właśnie dzisiaj o poranku 3 września spotkaliśmy się po krótkiej przerwie w Kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Zgodnie z tradycją proboszcz reszelskiej parafii serdecznie powitał dzieci i młodzież reszelskich szkół. Każdemu z osobna życzył, aby wiedza i mądrość, zdobyte w murach szkolnych, przełożyły się na codzienne życie. Ksiądz wikariusz natomiast przedstawił zgromadzonym harmonogram duszpasterski dla dzieci i młodzieży na ten rok szkolny. Natchnieni błogosławieństwem bożym  goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie zgromadzili się następnie na dziedzińcu szkolnym, aby rozpocząć kolejny etap w życiu Zespołu Szkół. Miło nam było powitać przybyłych gości - Starostę Powiatu Kętrzyńskiego p. Jarosława Pieniak oraz radnego Powiatu Kętrzyńskiego p. Michała Jerzego Krasińskiego. Dyrektor Zespołu p.Andrzej Lewandowski uroczyście przywitał wszystkich przypominając, iż nowy rok to nowe możliwości. Życzył zgromadzonym, aby nadchodzący czas przyniósł dużo satysfakcji i osiągnięć zarówno kadrze, jak i uczniom. Szczególnie serdecznie powitał pierwszoklasistów oraz ich rodziców. To istotny dzień w ich życiu, który z pewnością na długo pozostanie we wspomnieniach. Dyrektor wyraził podziękowania za wybór tej właśnie szkoły, wierząc w jak najlepsze, obfitujące w sukcesy najbliższe lata nauki. Ważną informacją, jakże cenną dla przyszłych zawodowców, było ogłoszenie o 20 miejscach w projekcie „Cyfrowo - Zawodowo”, dzięki któremu uczniowie techników będą mieli możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych.

Starosta Kętrzyński w niezwykle miły sposób podsumował dotychczasowe działania szkoły zwracając się do klas pierwszych słowami: „ Wybraliście bardzo dobrą szkołę, świetnie wyposażoną, z doskonałą kadrą”. Życzył wszystkim uczniom sukcesów i zadowolenia z pobytu w reszelskiej szkole, przyszłym maturzystom powodzenia w czasie egzaminów, a nauczycielom, aby rok ten był bardzo udany.

Kierownik Szkolenia Praktycznego p. Danuta Machnio przedstawiła wychowawców klas pierwszych:

Kl. I TP i GC/ I TI- p. Szymon Bołtruczek

Kl. I LO - p. Dorota Parada

Kl. I BS - p. Mariusz Śliwka

Po wyprowadzeniu Sztandaru Zespołu Szkół i zakończonym apelu wykonano pamiątkowe, pierwsze wspólne zdjęcia nowych klas, po czym wszyscy rozeszli się do sal lekcyjnych, by z wychowawcami omówić najistotniejsze przeżycia wakacyjne i zaplanować najbliższe dni nauki.

Oby ten rok przyniósł mnóstwo nowych wyzwań i doświadczeń.

Niech będzie pełen wzajemnej życzliwości, wytrwałości i pozytywnego nastawienia.

Oby nasza szkoła dla Was, drodzy Uczniowie, była miejscem bezpiecznym, do którego zawsze chętnie i z poczuciem spełnienia każdego dnia będziecie wyruszać…

Zdjęcia: Artur Palke 


 

Partnerzy szkoły

 

   

 

 

 

 

 

  
   
   

 

 

 

                

         

 

 
 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk