Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Szkół im. Macieja Rataja zawiadamia Uczniów i Rodziców, że nasza szkoła w dniach zapowiadanego strajku nauczycieli pracuje jak zwykle.

Czynny jest również internat z opieką dla uczniów. Frekwencja uczniów w tym dniu będzie odnotowywana w dzienniku. Jeżeli uczeń będzie nieobecny, Rodzic jest zobowiązany tę nieobecność usprawiedliwić.

Danuta Machnio

Oferta edukacyjna
na rok szkolny 2019/2020
Technik technologii drewna
- design w meblarstwie. Nowość
Technik informatyk
Programowanie i testowanie gier (eSport)
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Projektowanie grafiki 2d i 3d, skład DTP
Liceum ogólnokształcące
klasa pożarnicza z elementami ratownictwa medycznego
Technik odnawialnych źródeł energii
Technik architektury krajobrazu
specjalność- bukieciarstwo i dekoracje roślinne
Technik ochrony środowiska
- gospodarka surowcami odnawialnymi i mineralnymi. Nowość
Branżowa Szkoła I Stopnia
-klasa wielozawodowa ( fryzjer, cukiernik, mechanik itd)

Dnia 20 grudnia 2018r uczennice  naszej szkoły: Wiktoria Piotrowska, Zuzia Kania, Natalia Maleszewska, Natalia Iwińska, Martyna Gbur  wraz z panią Dorotą Paradą wybrały się do schroniska dla zwierząt w Pudwągach, aby przekazać  rzeczy zebrane podczas akcji zorganizowanej w ramach działań realizowanego szkole projektu Erasmus plus " Raising Responsible Citizen", która trwała od 10 do 19 grudnia 2018r.

Dzięki osobom, które wsparły naszą akcję udało  się  zebrać około 70 kg różnej karmy oraz akcesoria dla psów  i kotów. W akcję szczególnie  zaangażowały się   klasy: 1LO , 3EZA, 3TD oraz  uczniowie :Jan Kolaczek, Remigiusz Pawelczyk, Kinga Pasieka, Julia Szapiel, Monika Piotrowska.

Pracownicy schroniska przywitali nas  bardzo miło i chętnie oprowadzili po obiekcie  opowiadając o pracy i funkcjonowaniu schroniska. Obecnie mieszka się tam ponad 100 psów i około 10 kotów. Psy są w różnym wieku i po różnych przejściach. Jednak każdy z nich czeka na swój nowy dom i nową szansę.

Część z nas była w takim miejscu po raz pierwszy  i zrobiło to na nas ogromne wrażenie. Szczekające i wpatrzone w nas smutne psie oczy rozczuliły nas do łez. Ciężko było odejść od klatek i wracać do szkoły, ale czekały na nas kolejne obowiązki. 

Obiecaliśmy sobie jednak, że to nie była jednorazowa przygoda i na pewno tam wrócimy.

                                                                                              Wolontariusze

 


Ogłoszenie dla dzieci rolinków

Turnus dla dzieci zamieszkałych w gospodarstwach rolnych w Centrum Rehabilitacji Rolników.

czytaj więcej

 

konkurs literacki min

 

 

Certyfikaty dla uczniów

 

Partnerzy szkoły

 

   

 

 

 

 

 

  
   
   

 

 

 

                

         

 

 
 
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk