Oferta edukacyjna
na rok szkolny 2019/2020
Technik technologii drewna
- design w meblarstwie. Nowość
Technik informatyk
Programowanie i testowanie gier (eSport)
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Projektowanie grafiki 2d i 3d, skład DTP
Liceum ogólnokształcące
klasa pożarnicza z elementami ratownictwa medycznego
Technik odnawialnych źródeł energii
- wytwarzanie energii ze słońca, wody, wiatru
Technik architektury krajobrazu
a) specjalność- bukieciarstwo i dekoracje roślinne
b) specjalność- aranżacja wnętrz i florystyka
Technik ochrony środowiska
- gospodarka surowcami odnawialnymi i mineralnymi. Nowość
Branżowa Szkoła I Stopnia
a) klasa wielozawodowa ( fryzjer, cukiernik, mechanik itd)
b) stolarska

REKRUTACJA 2019/2020

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY

na kierunki

Technik (informatyk, grafik, technologii drewna, architektury krajobrazu)

Liceum Ogólnokształcące

Szkoła branżowa


Egzaminy poprawkowe

26.08.2019 – poniedziałek

27.08.2019 – wtorek

Godz. 9:00 – język angielski

Godz. 9:00 – biologia

Godz. 11:00 – urządzanie i pielęgnacja terenów zielonych

Godz. 9:00 – matematyka

Godz. 9:00 – sieci komputerowe

Godz. 12:00 – j. niemiecki


 

 

 

 

 

Informacja dotycząca organizacji egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym w sierpniu 2019 roku

  Egzamin w części pisemnej – w dniu 20.08.2019 r. o godz. 9.00:

· język polski i matematyka - sala nr 16

· język angielski – sala nr 18


RADA PEDAGOGICZNA

 Dnia 29.08.2019 ( czwartek) o godzinie 10:00 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej.

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

gry online

Cyprian Kamil Norwid  „Opłatek”

Jak co roku zgodnie z tradycją szkoły w ostatnim dniu nauki tuż przed Świętami Bożego Narodzenia społeczność Zespołu Szkół zebrała się w hali gimnastycznej, by przy dźwiękach kolęd,  w podniosłym nastroju wejść w klimat Narodzenia Pańskiego.

Spotkanie rozpoczął ks. Karol Misiewicz, który przypomniał zebranym o uroczystym charakterze przedświątecznego czasu oczekiwania: „ Wigilia łączy nasze myśli i serca, by wspólnie upamiętnić czas narodzin Chrystusa i powitać go jako mieszkańca naszych serc”. P.o. Dyrektor Zespołu Szkół p. Danuta Machnio  ze swej strony  przywitała przybyłych uczniów, grono pedagogiczne, pracowników oraz gości: Wicestarostę Powiatu Kętrzyńskiego p. Andrzeja Lewandowskiego, radnych Rady Powiatu p. Ryszarda Kawczyńskiego i p. Piotra Węglarskiego,  proboszcza reszelskiej parafii ks. Krzysztofa Bumbul, ks. prałata  Dyzmę Wyrostka, z-cę przewodniczącej Rady Rodziców p. Joannę Schmidt, przedstawiciela Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej p. Danutę Sperską, Superiora Sanktuarium Maryjnego O. Jezuitów w Świętej Lipce o. Aleksandra Jacyniak, przedstawiciela firmy MONA p. Dorotę Olechnowicz  oraz innych szanownych przedstawicieli instytucji współpracujących na co dzień ze szkołą, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. Pani Dyrektor wyraziła wyrazy wdzięczności wszystkim tym, którzy każdego dnia współtworzą historię szkoły i wytrwale pracują na jej dobre imię. Zaprezentowała wszystkim otrzymaną publikację książkową z podpisem Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy, który w ten sposób nagrodził szkołę za udział w akcji „Narodowe Czytanie „Przedwiośnia””. Usłyszeliśmy także miłe życzenia Bożego pokoju i radości w sercach, zdrowia i satysfakcji z włożonego wysiłku w codziennej pracy, a w Nowym Roku wszelkiej pomyślności. Następnie głos zabrał ks. kanonik Krzysztof Bumbul, który jako sympatyk i przyjaciel szkoły, jak zawsze bardzo serdecznie życzył wszystkim „Świąt, które napełniają nadzieją i radością. Niech w Waszych sercach narodzi się Jezus Chrystus, odpocznijcie od obowiązków szkolnych. Niech Bóg błogosławi Was wszystkich”. Ks. proboszcz pobłogosławił pokarmy, które przygotowali na tę piękną uroczystość uczniowie i ich rodzice. Wiktoria Rudź  z kl. I LO odczytała fragment Pisma Świętego,  po czym wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem. Ten szczególnie podniosły etap świętowania umilały w tle dźwięki kolęd. O oprawę muzyczną Wigilii zadbała p. Monika Małolepsza wraz z zespołem dziewcząt z kl. II i III TAK oraz I LO. Było nastrojowo i radośnie. Kilkoro miłośników sztuki teatralnej wraz z ks. Karolem przygotowało sztukę, po raz pierwszy w nowatorskiej formie prezentacji- z użyciem elementów flash mob. Zamiarem reżysera było przeprowadzenie krótkiego zdarzenia, które zaskoczy świadków. I ten cel został osiągnięty.

Tego dnia przybyli goście otrzymali od uczniów świąteczne upominki- świece przypominające o jedności i wspólnocie, którą tworzymy.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie tej niezwykłej uroczystości. Każdemu za  wspólnie spędzony czas i świadomość wagi nawiązywania jednoczących nas wszystkich relacji. Z serdecznymi życzeniami Dobra, Życzliwości, Ciepła i Nadziei na nadchodzące dni i Nowy Rok 2019….

Zdjęcia: Artur Palke


 
 
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk