Oferta edukacyjna
na rok szkolny 2019/2020
Technik technologii drewna
- design w meblarstwie. Nowość
Technik informatyk
Programowanie i testowanie gier (eSport)
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Projektowanie grafiki 2d i 3d, skład DTP
Liceum ogólnokształcące
klasa pożarnicza z elementami ratownictwa medycznego
Technik odnawialnych źródeł energii
- wytwarzanie energii ze słońca, wody, wiatru
Technik architektury krajobrazu
a) specjalność- bukieciarstwo i dekoracje roślinne
b) specjalność- aranżacja wnętrz i florystyka
Technik ochrony środowiska
- gospodarka surowcami odnawialnymi i mineralnymi. Nowość
Branżowa Szkoła I Stopnia
a) klasa wielozawodowa ( fryzjer, cukiernik, mechanik itd)
b) stolarska

baner rekrutcja logowanie

 Szkolny konkurs matematyczny z okazji Światowego Dnia Liczby Pi

π = 3,141 9265358979323846264338 327950288419716939937510582097…  i tak można w nieskończoność  J

Pi – zwana też ludolfiną - jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Oznacza stosunek długości obwodu koła do jego średnicy. Jest też pierwszą literą greckiego słowa  περίμετρον – perimetron, oznaczającego obwód.

 

Pi to jedyna liczba, która ma swoje święto. Po raz pierwszy Dzień Liczby Pi obchodzono w 1988 roku w San Francisco. Data 14 marca nie została wybrana przypadkowo, a wprost przeciwnie - z powodu skojarzeń z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby . Data "14 marca" zapisywana jest w USA jako "3.14".

Warto dodać , że 14 marca to również dzień urodzin Alberta Einsteina J

W naszej szkole, z okazji Światowego Dnia Liczby Pi, odbył się  finał Szkolnego Konkursu Matematycznego. Pierwszy etap polegał na samodzielnym rozwiązywaniu zadań, które ukazywały się cyklicznie od grudnia. Co dwa tygodnie uczniowie oddawali rozwiązane samodzielnie zadania.  Do finału 14 marca przystąpiło  14 uczniów, którzy przez 90 minut zmagali sięz zadaniami wymagającymi sprawności rachunkowej, logicznego myślenia oraz strategii rozwiązania zadań.

Wyniki poznamy już wkrótce……


Wyjazd na kajaki w dniu 17.06.2019 został odwołany z powodu zbyt małej liczby chętnych uczestników.

Osoby, które wpłaciły pieniądze powinny zgłosić się po ich odbiór.

ORGANIZATORZY

 

 

 

Partnerzy szkoły

 

   

 

 

 

 

 

  
   
   

 

 

 

                

         

 

 
 
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk