Oferta edukacyjna
na rok szkolny 2019/2020
Technik technologii drewna
- design w meblarstwie. Nowość
Technik informatyk
Programowanie i testowanie gier (eSport)
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Projektowanie grafiki 2d i 3d, skład DTP
Liceum ogólnokształcące
klasa pożarnicza z elementami ratownictwa medycznego
Technik odnawialnych źródeł energii
- wytwarzanie energii ze słońca, wody, wiatru
Technik architektury krajobrazu
a) specjalność- bukieciarstwo i dekoracje roślinne
b) specjalność- aranżacja wnętrz i florystyka
Technik ochrony środowiska
- gospodarka surowcami odnawialnymi i mineralnymi. Nowość
Branżowa Szkoła I Stopnia
a) klasa wielozawodowa ( fryzjer, cukiernik, mechanik itd)
b) stolarska

 

Egzaminy poprawkowe

26.08.2019 – poniedziałek

27.08.2019 – wtorek

Godz. 9:00 – język angielski

Godz. 9:00 – biologia

Godz. 11:00 – urządzanie i pielęgnacja terenów zielonych

Godz. 9:00 – matematyka

Godz. 9:00 – sieci komputerowe

Godz. 12:00 – j. niemiecki


 

 

 

 

 

 


W tym roku Dzień Otwarty został zorganizowany w dniu 28 marca przy tradycyjnej współpracy uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Jak co roku czekały na gości liczne atrakcje, tym razem jednak nie
  odbywały się one na sali gimnastycznej, lecz w miejscach tworzących nasze małe szkolne miasteczko - w głównym budynku szkoły, na warsztatach, w internacie, w bibliotece, na dziedzińcu.

Po przywitaniu pani dyrektor Danuty Machnio na sali gimnastycznej, uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum oglądali na zewnątrz pokaz akcji strażackiej w wykonaniu uczniów liceum o profilu pożarniczym, a zaraz po nim mogli, według własnego uznania, wziąć udział w grze komputerowej CS GO albo grze interaktywnej, dzięki której odwiedzili różne miejsca w szkole. W trakcie tej gry odpowiadali na pytania lub rozwiązywali zadania, które służyły bezpośredniemu zetknięciu się z dziedziną działań charakterystycznych dla danego kierunku. Na zakończenie brali udział w loterii fantowej, wygrywając wartościowe nagrody, dzięki hojności licznych sponsorów. W szkole mogli też przyglądać się, jak uczniowie liceum o profilu pożarniczym udzielają pierwszej pomocy i samodzielnie poćwiczyć takie działanie - to było jedno z zadań gry interaktywnej. Słodki poczęstunek przygotowany przez naszych nauczycieli i dzięki wsparciu sponsorów czekał na gości na korytarzach szkoły. A w jednej z pracowni uczniowie szkoły wielobranżowej smażyli gofry, inni zaś ( a raczej inne) w kąciku fryzjerskim czesały i strzygły chętnych. Uczniowie kierunku: poligrafia i grafika komputerowa urządzili studio fotograficzne, w którym robili zdjęcia uczniom, drukowali je i rozdawali, a w innej pracowni prezentowali galerię wykonanych przez siebie plakatów na temat wolności. Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu przygotowali zadania z zakresu geodezji. Zadanie przyszłych adeptów architektury  polegało na podaniu wymiarów drzew. Do tego celu mieli użyć niwelatora i łaty, narzędzi geodezyjnych. Wbrew pozorom  praca z niwelatorem nie była taka trudna. Na warsztatach szkolnych można było zetknąć się z procesem technologicznym tworzenia mebli tapicerskich i drewnianych oraz obsłużyć urządzenia wykorzystywane do nauki na kierunku: odnawialne źródła energii. Było też coś dla fanów ruchu - na dziedzińcu szkolnym mogli wziąć udział w zumbie. A zgłodniali oraz sympatycy grilla mogli skonsumować kiełbasę, tradycyjnie serwowaną przez naszych nauczycieli podczas dni otwartych. Gościliśmy w tym roku bardzo licznie przybyłych uczniów z różnych szkól pod opieką swoich nauczycieli bądź na własną rękę - samodzielnie lub z rodzicami. Przyjechali z Biedaszek,  Biskupca, Bisztynka, Garbna, Karolewa, Kętrzyna, Korsz, Nakomiad, Reszla, Sątop, Szczytna, Wielbarka. Miło nam było gościć ich wszystkich. Mamy nadzieję, że to nie nasze ostatnie spotkanie i wielu z nich dołączy do naszej społeczności już we wrześniu tego roku.

Zdjęcia: Michał Samotyha 


 

Partnerzy szkoły

 

   

 

 

 

 

 

  
   
   

 

 

 

                

         

 

 
 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk