Oferta edukacyjna
na rok szkolny 2019/2020
Technik technologii drewna
- design w meblarstwie. Nowość
Technik informatyk
Programowanie i testowanie gier (eSport)
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Projektowanie grafiki 2d i 3d, skład DTP
Liceum ogólnokształcące
klasa pożarnicza z elementami ratownictwa medycznego
Technik odnawialnych źródeł energii
- wytwarzanie energii ze słońca, wody, wiatru
Technik architektury krajobrazu
a) specjalność- bukieciarstwo i dekoracje roślinne
b) specjalność- aranżacja wnętrz i florystyka
Technik ochrony środowiska
- gospodarka surowcami odnawialnymi i mineralnymi. Nowość
Branżowa Szkoła I Stopnia
a) klasa wielozawodowa ( fryzjer, cukiernik, mechanik itd)
b) stolarska

 

Egzaminy poprawkowe

26.08.2019 – poniedziałek

27.08.2019 – wtorek

Godz. 9:00 – język angielski

Godz. 9:00 – biologia

Godz. 11:00 – urządzanie i pielęgnacja terenów zielonych

Godz. 9:00 – matematyka

Godz. 9:00 – sieci komputerowe

Godz. 12:00 – j. niemiecki


 

 

 

 

 

 

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowietrwa strajk pracowników oświaty. Obserwując doniesienia medialne, widzimy, że część informacji jest niejasno sprecyzowanych, niezgodnych z prawdą, nie wszystkie oddają istotę naszego protestu. Nasza postawa jest wyrazem niezgody na funkcjonujący w Polsce system edukacji, upolityczniony, biurokratyczny, w którym rozwój dzieci nie jest działaniem priorytetowym, mimo słownych zapewnień.

Przeładowana wymaganiami podstawa programowa, zniechęca dzieci do rozwijania swoich uzdolnień, nie cieszy ich, nie budzi entuzjazmu ani w nauczycielach, ani w uczniach. Zależy nam na godnym traktowaniu uczniów i nas, nauczycieli.  Nieprawdą jest, że pracujemy tylko 18 godzin tygodniowo. Popołudniami odrabiamy lekcje tak jak dzieci. Wakacje nie trwają dwa miesiące, jak to się powszechnie uważa, a poza tym są prawdziwie potrzebnym wypoczynkiem fizycznym, psychicznym, emocjonalnym. A nasze zarobki nie osiągają wysokości podawanych przez rządzących.

Nauczyciel jest niezbędnym elementem w budowaniu społeczeństwa, jego przyszłości, świadomości, mądrości, kompetencji. Uczniowie przygotowywani do funkcjonowania w świecie potrzebują nauczycieli, którzy są apolityczni, uczą samodzielności, decyzyjności, wolności wyboru.

Prosimy, zrozumcie, że poszanowanie edukacji, kształtowanie świadomych młodych ludzi jest dla nas ważne.  Sprawdzajcie wiadomości medialne w rozmowach z pracownikami szkół, nie ulegajcie groźbom rządowym, według których tegoroczni maturzyści będą musieli powtarzać ostatnią klasę, że najważniejsze są egzaminy. Najważniejsze jest codzienne kształtowanie uczniów w warunkach godnych zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Dziękujemy za wsparcie i poparcie.

Pozdrawiamy,

nauczyciele strajkujący w Zespole Szkól im. M. Rataja w Reszlu


 

Partnerzy szkoły

 

   

 

 

 

 

 

  
   
   

 

 

 

                

         

 

 
 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk