KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz podręczników. 

Wyceń i podpisz swój podręcznik potem przynieś go do biblioteki szkolnej.

Kiermasz będzie trwał do końca września.


 

 

 

 


 

Drugi września 2019 r. nie wszystkim przywodzi na myśl ciepłe skojarzenia… Oznacza nic innego, jak porzucenie błogiego lenistwa i beztroskiej zabawy na rzecz szkolnej rzeczywistości i obowiązków…. A może to tylko mylne przekonanie i szkoła okaże się być miejscem trwałych przyjaźni i niezapomnianych przeżyć w życzliwym gronie… Czas pokaże.

Tego poranka nawet aura na zewnątrz zdawała się współgrać z emocjami powracającej  z wypoczynku społeczności szkolnej. Krople deszczu spowodowały, iż pierwszy w tym roku uroczysty apel odbył się w sali gimnastycznej. Słowo „pierwszy” można by odnieść do kilku okoliczności. Uroczystość po raz pierwszy otworzył powołany od 1 lipca 2019 r. na stanowisko Dyrektora Zespołu p. Waldemar Mieszkowski. Po raz pierwszy w apelu udział wzięli nowi uczniowie siedmiu klas pierwszych oraz ich rodzice. Wykonano pierwsze wspólne zdjęcia nowych wspólnot klasowych, pierwszy raz młodzież spotkała swoich wychowawców. Lecz zanim wszyscy zgromadzili się w hali, zgodnie z tradycją szkoły udali się do reszelskiego Kościoła pw. św. Ap. Piotra i Pawła. Mszę świętą celebrował ks. Karol Misiewicz, który podzielił się z młodzieżą przekonaniem, iż „prawdziwa wolność jest wtedy, gdy posiądziemy potrzebną wiedzę i mądrość do podejmowania decyzji” . Tej wiedzy życzył zgromadzonym uczniom. „Niech czas spędzony w szkole będzie wykorzystany maksymalnie”- dodał.

Apel poprowadzili Ania Borucka i Dominik Bigaś. Poczet sztandarowy wprowadził sztandar Zespołu Szkół. Przy współbrzmieniu szkolnego chóru odśpiewano hymn państwowy. Prowadzący powitali zebranych uczniów oraz gości - rodziców klas pierwszych. Swoją obecnością zaszczycił nas także wicestarosta powiatu kętrzyńskiego p. Andrzej Lewandowski. Dyrektor Zespołu w pierwszych słowach zwrócił się do 136 uczniów klas pierwszych, wyrażając nadzieję, iż niebawem poczują się w tym miejscu tak dobrze, jak w domu. Przedstawił Kierownika Praktyk Zawodowych – p. Elżbietę Pupel i Koordynatora Internatu - p. Magdalenę Kuleszo. Wyraził przekonanie, iż już niebawem nauczyciele odkryją potencjał i rozwiną możliwości, które drzemią w każdym młodym człowieku. Następnie złożył serdeczne życzenia powodzenia i pomyślności w nadchodzących miesiącach. Pani Elżbieta Pupel przedstawiła wychowawców klas pierwszych: kl. I BSg - p. Robert Mieszkowski, kl. I BSp – p. Zofia Kuczkowska, kl. I LOg – p. Amanda Mazurowska, kl. I TIp – p. Joanna Śliwka, kl. I TI/GPCg – p. Krzysztof Majcher, kl. I TAK/TTD - p. Leszek Gamdzyk, kl. I GPCp - p. Krzysztof Jelisiejew. Po apelu i wspólnych zdjęciach przyszedł czas na spotkania z wychowawcami, a klasy pierwsze zwiedziły jeszcze teren szkoły, by już jutro rozpocząć nowy etap w życiu swoim i historii Zespołu. Wszystkim uczniom i ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy, aby ten rok był pełen sukcesów i dobrej energii, która pozwala poszerzyć horyzonty i dodaje odwagi, by z determinacją iść do celu.

 


 

Partnerzy szkoły

 

   

 

 

 

 

 

  
   
   

 

 

 

                

         

 

 

Logowanie strona

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk