Akcja honorowego krwiodawstwa weszła na stałe do kalendarza wydarzeń naszej szkoły. Od wielu lat dwukrotnie w ciągu roku cieszy się ona duża popularnością, nie tylko wśród kolejnych roczników uczniów, lecz także mieszkańców miasta i okolicy. Nie inaczej było także i 4 października, gdy do sali gimnastycznej przybyli nauczyciele, pełnoletni uczniowie, a wśród nich w długiej kolejce z radością dostrzegliśmy osoby spoza szkoły.

Tym, którym udało się przejść pozytywnie przez badania lekarskie, należą się wielkie brawa. Każdy z nich przyczynił się do wspaniałego wyniku – 15 litrów zebranej krwi! Gdy zdamy sobie sprawę z tego, ilu osobom pomogliśmy tego dnia, niezmiernie cieszy nas fakt, iż mamy w szkole i w regionie tylu ludzi dobrej woli. Ich dar jest bezcennym prezentem, jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji krwiodawstwa. Każdego dnia w najbliższych punktach naszego regionu istnieje możliwość oddania krwi. Wystarczy wybrać się do terenowych oddziałów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie lub przybyć w wyznaczone miejsca, gdzie danego dnia będzie znajdował się ambulans akcji.  Już 10 października w godz. 8.30 - 12.00 zapraszamy na  Plac Piłsudskiego w Kętrzynie, a 14 października do Biskupca, gdzie ambulans będzie czekał na wszystkich chętnych w Parku Handlowym przy ul. 1 maja.

Dawcą krwi lub jej składników może zostać:

- każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat

- o masie ciała przynajmniej 50kg

- legitymująca się dokumentem stwierdzającym tożsamość, ze zdjęciem i numerem PESEL

  wraz z adresem zameldowania.

Cały proces zajmuje około godziny. Zaczyna się od rejestracji, wypełnienia formularza i wstępnego badania. Wtedy dopiero po przejściu badań można oddać krew, co zajmuje około 10 minut. Po oddaniu krwi jesteśmy proszeni do spędzenia paru chwil w wygodnym fotelu, aby odpocząć.

Ważne! Na tę chwilę w olsztyńskim oddziale kończą się zasoby grupy 0Rh- . Wszystkich posiadających tę grupę prosimy o pomoc.

 


 

Partnerzy szkoły

 

   

 

 

 

 

 

  
   
   

 

 

 

                

         

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk