W dniach 19,21,22,25.11.2019 uczniowie wszystkich klas Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej mieli możliwość zapoznać się z etapami produkcji poligraficznej w Zakładzie Poligraficznym HAKUS w Olsztynie. Grupy były oprowadzane przez dyrektora drukarni HAKUS, pana Michała, który z pasją opowiadał o tym jak powstała firma oraz o jej ponad 30-letniej historii prezentując równocześnie niesamowite produkty poligraficzne wykonane w tej drukarni. W trakcie pobytu w drukarni przyszli graficy mieli możliwość zapoznania się ze wszystkimi etapami produkcji produktu poligraficznego takimi jak: prepress, press i postpress.

Oprócz tego mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką pracy grafika w studiu graficznym, następnie zostali przeszkoleni w kwestii poprawnego przygotowania prac do druku cyfrowego jak i offsetowego. Równoczesne pokazywanie produktów w każdym dziale produkcyjnym doskonale prezentowało wszystkie etapy powstawania produktu poligraficznego. Od projektu aż do gotowego dzieła czyli katalogu, broszury czy innego materiału promocyjnego. Po przejściu wszystkich działów zakładu na naszych grafików czekał duży stół do prac introligatorskich, gdzie uczniowie mieli za zadanie składanie ulotek lub klejenie obwolut do opakowań produktów spożywczych. Praca na rzecz zakładu miała przybliżyć uczniom specyfikę branży. Wielu naszym uczniom prace manualne w drukarni bardzo się spodobały, szczególnie, że panie nadzorujące nasz pobyt zadbały o życzliwą, przyjazną atmosferę, dzięki czemu czas tam spędzony wspominać będziemy niezwykle miło.

 


NADCHODZĄCE WYDARZENIA
 
 

6 grudnia 2019 - Finał Szkolnego Turnieju Piłki Nożnej


10 grudnia 2019 - Zawody Rejonowe w Drużynowym Tenisie Stołowym / Lidzbark Warmiński


11 grudnia 2019 - Wyjazd klas pożarniczych/ Lotnisko Szymany


11 grudnia 2019- Mistrzostwa Rejonu w Halowej Piłce Nożnej / Kętrzyn


12.12.2019  - Wystawienie przewidywanych ocen śródrocznych w klasach maturalnych

12.12.2019 - Zebrania rodzicielskie
20.12.2019 - Wystawienie śródrocznych ocen klasyfikacyjnych w klasach maturalnych
20.12.2019  - Wigilia szkolna

Certyfikaty dla uczniów

 

 

Partnerzy szkoły

 

   

 

 

 

 

 

  
   
   


 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk