26 listopada grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami p. E. Piechotą i p. E. Pupel wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do Olsztyńskiego Planetarium na seans „Ruchy Ziemi i ich następstwa”. Taki wyjazd to doskonała forma uzupełnienia naszej wiedzy z zakresu astronomii, która w najlepszy z możliwych sposobów pozwala nam zobaczyć to, o czym czytamy w podręcznikach szkolnych. Dlatego z ogromnym zainteresowaniem w wygodnych fotelach obserwowaliśmy ruchy ciał w kosmosie.

Czas przyśpieszył. Słońce znajdujące się nad nami zmieniało swoje położenie w ułamkach sekund. Po chwili niebo wypełniło się błyszczącymi ciałami niebieskimi. Śledziliśmy ruch Słońca o różnych porach roku i podziwialiśmy gwiezdne konstelacje, które utkwiły nam w pamięci. Przez krótką chwilę mogliśmy doświadczyć niesamowitego widoku,  jakbyśmy byli pośrodku nieskończonego kosmosu. Całemu wydarzeniu towarzyszył opanowany głos moderatora, który na bieżąco relacjonował niebiańskie wydarzenia. Seans na najwyższym poziomie, dzięki czemu projekcja była niezwykle ciekawa. Dowiedzieliśmy się więcej o niepozornym, jakby się wydawało, niebie, które kryje wiele tajemnic. Pokaz przywołał także wiele pojęć geograficznych, które mieliśmy okazję słyszeć w czasie lekcji. W dobrych nastrojach i przepełnieni wiedzą wróciliśmy do Reszla.


 

Partnerzy szkoły

 

   

 

 

 

 

 

  
   
   


 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk