Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Szkół im. Macieja Rataja zawiadamia Uczniów i Rodziców, że nasza szkoła w dniach zapowiadanego strajku nauczycieli pracuje jak zwykle.

Czynny jest również internat z opieką dla uczniów. Frekwencja uczniów w tym dniu będzie odnotowywana w dzienniku. Jeżeli uczeń będzie nieobecny, Rodzic jest zobowiązany tę nieobecność usprawiedliwić.

Danuta Machnio

Oferta edukacyjna
na rok szkolny 2019/2020
Technik technologii drewna
- design w meblarstwie. Nowość
Technik informatyk
Programowanie i testowanie gier (eSport)
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Projektowanie grafiki 2d i 3d, skład DTP
Liceum ogólnokształcące
klasa pożarnicza z elementami ratownictwa medycznego
Technik odnawialnych źródeł energii
Technik architektury krajobrazu
specjalność- bukieciarstwo i dekoracje roślinne
Technik ochrony środowiska
- gospodarka surowcami odnawialnymi i mineralnymi. Nowość
Branżowa Szkoła I Stopnia
-klasa wielozawodowa ( fryzjer, cukiernik, mechanik itd)

I Turniej Counter Strike w Zespole Szkół im. M. Rataja w Reszlu już za nami. 18 grudnia 24 uczniów czterech okolicznych gimnazjów zmagało się drużynowo o zajęcie pierwszego miejsca. Głównym celem przedsięwzięcia była promocja nowego kierunku kształcenia, który Zespół Szkół zaproponuje absolwentom gimnazjów od września 2016r. w zawodzie technika informatyka - e-sport- programowanie i testowanie gier.W związku z tym zamysłem przybyli na miejsce uczniowie gimnazjum z Reszla, Węgoja, Bisztynka i Jezioran mieli okazję nie tylko zaprezentować swoje umiejętności jako wyborowi strzelcy, ale także obejrzeć szkołę, poznać dyrektora szkoły, nauczycieli i starszych kolegów.

System gry to „każdy z każdym”, co wymagało wielkiego doświadczenia i koncentracji. Uczestnicy kierowali się zasadą fair play, gratulowali sobie serdecznie, co wpłynęło niewątpliwie na miłą atmosferę turnieju. Niezaprzeczalnymi zwycięzcami okazali się być uczniowie z Gimnazjum im S. Pieniężnego w Jezioranach. Drużyna w składzie: Szymon Kośnik, Dawid Wiśniewski, Konrad Skiba i Oskar Czekalski rozgromiła w zaciekłym boju pozostałe drużyny. Drugie miejsce zajęła czwórka z Bisztynka, trzecie miejsce uczniowie z reszelskiego gimnazjum, na czwartym uplasowali się gimnazjaliści z Węgoja. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni. Sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Kętrzynie, Burmistrz Miasta Reszel oraz sklep komputerowy Bajt–Komputer. Projekty plakatów promocyjnych, dyplomów i napisów na koszulkach dla nagrodzonych przygotował Maciej Zakrzewski ze Studia Mazak. Organizatorami Turnieju byli Szymon Bołtruczek i Artur Palke. Dyrektor szkoły podziękował również naszym uczniom- Arkadiuszowi Wierzbickiemu, Kacperowi Pyrczak oraz Wiktorowi Olszewskiemu na pomoc w organizacji. Kolejne zmagania zespołów w Counter Strike już wiosną.

 

foto: Artur Palke

.

Ogłoszenie dla dzieci rolinków

Turnus dla dzieci zamieszkałych w gospodarstwach rolnych w Centrum Rehabilitacji Rolników.

czytaj więcej

 

konkurs literacki min

 

 

Certyfikaty dla uczniów

 

Partnerzy szkoły

 

   

 

 

 

 

 

  
   
   

 

 

 

                

         

 

 
 
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk