Oferta edukacyjna
na rok szkolny 2019/2020
Technik technologii drewna
- design w meblarstwie. Nowość
Technik informatyk
Programowanie i testowanie gier (eSport)
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Projektowanie grafiki 2d i 3d, skład DTP
Liceum ogólnokształcące
klasa pożarnicza z elementami ratownictwa medycznego
Technik odnawialnych źródeł energii
- wytwarzanie energii ze słońca, wody, wiatru
Technik architektury krajobrazu
a) specjalność- bukieciarstwo i dekoracje roślinne
b) specjalność- aranżacja wnętrz i florystyka
Technik ochrony środowiska
- gospodarka surowcami odnawialnymi i mineralnymi. Nowość
Branżowa Szkoła I Stopnia
a) klasa wielozawodowa ( fryzjer, cukiernik, mechanik itd)
b) stolarska

REKRUTACJA 2019/2020

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY

na kierunki

Technik (informatyk, grafik, technologii drewna, architektury krajobrazu)

Liceum Ogólnokształcące

Szkoła branżowa


Egzaminy poprawkowe

26.08.2019 – poniedziałek

27.08.2019 – wtorek

Godz. 9:00 – język angielski

Godz. 9:00 – biologia

Godz. 11:00 – urządzanie i pielęgnacja terenów zielonych

Godz. 9:00 – matematyka

Godz. 9:00 – sieci komputerowe

Godz. 12:00 – j. niemiecki


 

 

 

 

 

Informacja dotycząca organizacji egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym w sierpniu 2019 roku

  Egzamin w części pisemnej – w dniu 20.08.2019 r. o godz. 9.00:

· język polski i matematyka - sala nr 16

· język angielski – sala nr 18


RADA PEDAGOGICZNA

 Dnia 29.08.2019 ( czwartek) o godzinie 10:00 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej.

I Turniej Counter Strike w Zespole Szkół im. M. Rataja w Reszlu już za nami. 18 grudnia 24 uczniów czterech okolicznych gimnazjów zmagało się drużynowo o zajęcie pierwszego miejsca. Głównym celem przedsięwzięcia była promocja nowego kierunku kształcenia, który Zespół Szkół zaproponuje absolwentom gimnazjów od września 2016r. w zawodzie technika informatyka - e-sport- programowanie i testowanie gier.W związku z tym zamysłem przybyli na miejsce uczniowie gimnazjum z Reszla, Węgoja, Bisztynka i Jezioran mieli okazję nie tylko zaprezentować swoje umiejętności jako wyborowi strzelcy, ale także obejrzeć szkołę, poznać dyrektora szkoły, nauczycieli i starszych kolegów.

System gry to „każdy z każdym”, co wymagało wielkiego doświadczenia i koncentracji. Uczestnicy kierowali się zasadą fair play, gratulowali sobie serdecznie, co wpłynęło niewątpliwie na miłą atmosferę turnieju. Niezaprzeczalnymi zwycięzcami okazali się być uczniowie z Gimnazjum im S. Pieniężnego w Jezioranach. Drużyna w składzie: Szymon Kośnik, Dawid Wiśniewski, Konrad Skiba i Oskar Czekalski rozgromiła w zaciekłym boju pozostałe drużyny. Drugie miejsce zajęła czwórka z Bisztynka, trzecie miejsce uczniowie z reszelskiego gimnazjum, na czwartym uplasowali się gimnazjaliści z Węgoja. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni. Sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Kętrzynie, Burmistrz Miasta Reszel oraz sklep komputerowy Bajt–Komputer. Projekty plakatów promocyjnych, dyplomów i napisów na koszulkach dla nagrodzonych przygotował Maciej Zakrzewski ze Studia Mazak. Organizatorami Turnieju byli Szymon Bołtruczek i Artur Palke. Dyrektor szkoły podziękował również naszym uczniom- Arkadiuszowi Wierzbickiemu, Kacperowi Pyrczak oraz Wiktorowi Olszewskiemu na pomoc w organizacji. Kolejne zmagania zespołów w Counter Strike już wiosną.

 

foto: Artur Palke

.

 
 
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk